TCJD477M004R0010E
Mfr.Part #
TCJD477M004R0010E
Description
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
4V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
470µF
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10mOhm @ 100kHz