TCJD477M002R0040E
Mfr.Part #
TCJD477M002R0040E
Description
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
D
Feature :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Capacitance :
470µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Voltage - Rated :
2.5V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm