TCJD477M002R0015E
Mfr.Part #
TCJD477M002R0015E
Description
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Mounting Type :
Capacitance :
470µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
D
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C