TCJD477M002R0012
Mfr.Part #
TCJD477M002R0012
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLYMER
Stock
208
In Stock :
208
Tantalum - Polymer Capacitors
Length :
7.3mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
20%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
4.3mm
Capacitance :
470µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
2.5V
Published :
2012
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
2.9mm