TCJD475M075R0150E
Mfr.Part #
TCJD475M075R0150E
Description
CAP TANT POLY 4.7UF 75V 2917
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
4.7μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
75V
Series :
TCJ
Mounting Type :
3 (168 Hours)
Feature :
GENERAL PURPOSE
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C