TCJD337M006R0015
Mfr.Part #
TCJD337M006R0015
Description
CAP TANT POLYMER
Tantalum - Polymer Capacitors
Case Code (Imperial) :
Published :
Case Code (Metric) :
REACH SVHC :
No SVHC
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
20%
Capacitance :
330µF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
6.3V
Life (Hours) :
2000 hours
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm