TCJD336M035R0100
Mfr.Part #
TCJD336M035R0100
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 33UF 35V 2917
Stock
203
In Stock :
203
Tantalum - Polymer Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated :
35V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
33μF
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TCJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C