TCJD227M010R0025E
Mfr.Part #
TCJD227M010R0025E
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
Tape and Reel (TR)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Series :
TCJ
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
220μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C