TCJD157M006R0015E
Mfr.Part #
TCJD157M006R0015E
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
150µF
Tolerance :
±20%