TCJD156M035R0100E
Mfr.Part #
TCJD156M035R0100E
Description
CAP TANT POLY 15UF 35V 2917
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
15μF
Voltage - Rated :
35V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm