TCJD156M035R0070E
Mfr.Part #
TCJD156M035R0070E
Description
CAP TANT POLY 15UF 35V 2917
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
15μF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C