TCJD107M025R0070E
Mfr.Part #
TCJD107M025R0070E
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2917
Stock
853
In Stock :
853
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
100μF
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Series :
TCJ
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
D
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C