T598D477M2R5ATE0097280
Mfr.Part #
T598D477M2R5ATE0097280
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
Capacitance :
470µF
Factory Lead Time :
17 Weeks
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated :
2.5V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
KO-CAP® T598
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm @ 100kHz
Feature :
Automotive
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm