T598D337M2R5ATE012
Mfr.Part #
T598D337M2R5ATE012
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANTALUM POLYMER AUTOMOTIVE
Length :
7.3 mm
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tantalum Capacitors
Leakage Current :
82.5 mA
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
2.5 V
Series :
KO-CAP? T598
Ratings :
Brand :
ESR :
100 Ohms
Height :
2.8 mm
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Capacitance :
330 µF
Qualification :
AEC-Q200
Width :
4.3 mm
Packaging :
MouseReel
Ripple Current :
6.12 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)