T598D227M2R5ATE012
Mfr.Part #
T598D227M2R5ATE012
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANTALUM POLYMER AUTOMOTIVE
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Length :
7.3 mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Capacitance :
220 µF
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
ESR :
100 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
SMD/SMT
Ripple Current :
6.12 A
Height :
2.8 mm
Series :
KO-CAP? T598
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code :
D
Leakage Current :
55 mA
Width :
4.3 mm
Voltage - Rated :
2.5 V