T598D227M006ATE0257280
Mfr.Part #
T598D227M006ATE0257280
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated :
6.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
220μF
Series :
KO-CAP® T598
Feature :
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%