T598D157M010AHS045
Mfr.Part #
T598D157M010AHS045
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Lead Spacing :
Voltage :
10VDC
Manufacturer Size Code :
ESR :
45 mOhms
Tolerance :
20%
Size (mm) :
7.3 x 4.3 x 2.8
N
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Capacitance Value :
150uF
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Capacitors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
+ 125 C
Base Product Number :
T598D
Equivalent Series Resistance Type :
Ultra Low
Ratings :
Height :
2.8 mm
Capacitance :
150 uF
Width :
4.3 mm
Features :
Automotive
Product Weight (g) :
Size / Dimension :
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) :
0.122 (3.10mm)
No
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
IL (uA) :
150
yes
Voltage - Rated :
10 V
Length :
7.3 mm
Maximum Dissipation Factor (%) :
10
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598D157M010AHS045 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Polymer, Voltage:10VDC, Package / Case:7343-31, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Surface Mount, T598D157M010AHS045 pinout, T598D157M010AHS045 datasheet PDF, T598D157M010AHS045 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598D157M010AHS045 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.