T598D157M006AHE045
Mfr.Part #
T598D157M006AHE045
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Width :
4.3 mm
ESR :
45 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.122 (3.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Voltage :
6.3VDC
Size (mm) :
7.3 x 4.3 x 2.8
Tolerance :
20%
Capacitance :
150 uF
IL (uA) :
94.5
Voltage - Rated :
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Capacitance Value :
150uF
Length :
7.3 mm
Height :
2.8 mm
High Shock and Vibrating :
yes
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598D157M006AHE045 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Package / Case:7343-31, Voltage:6.3VDC, Type:Polymer, Mounting Type:Surface Mount, T598D157M006AHE045 pinout, T598D157M006AHE045 datasheet PDF, T598D157M006AHE045 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598D157M006AHE045 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.