T598B476M006AHS070
Mfr.Part #
T598B476M006AHS070
Description
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411
ESR (Ohm) :
0.07
Voltage :
6.3VDC
Tolerance :
20%
ESR :
70 mOhms
IL (uA) :
29.6
Height :
1.9 mm
Length :
3.5 mm
Capacitance Value :
47uF
Capacitance :
47 uF
Width :
2.8 mm
Fail Safe with Built-in Fuse :
No
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B476M006AHS070 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:6.3VDC, Type:Polymer, Package / Case:3528-21, T598B476M006AHS070 pinout, T598B476M006AHS070 datasheet PDF, T598B476M006AHS070 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B476M006AHS070 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.