T598B475M035AHE200
Mfr.Part #
T598B475M035AHE200
Description
CAP TANT POLY 4.7UF 35V 1411
IL (uA) :
16.5
Length :
3.5 mm
Height :
1.9 mm
Width :
2.8 mm
Capacitance Value :
4.7uF
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
35 V
Capacitance :
4.7 uF
Tolerance :
20%
ESR (Ohm) :
0.2
Voltage :
35VDC
Brand :
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
ESR :
200 mOhms
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
IR (mA) :
797
8
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B475M035AHE200 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:3528-21, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Type:Polymer, Voltage:35VDC, T598B475M035AHE200 pinout, T598B475M035AHE200 datasheet PDF, T598B475M035AHE200 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B475M035AHE200 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.