T598B336M010AHE070
Mfr.Part #
T598B336M010AHE070
Description
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411
Capacitance :
33 uF
Capacitance Value :
33uF
Voltage - Rated :
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
IL (uA) :
33
Tolerance :
20%
Height :
1.9 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
ESR :
70 mOhms
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Ohm) :
0.07
Length :
3.5 mm
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Voltage :
10VDC
Width :
2.8 mm
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B336M010AHE070 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Type:Polymer, Package / Case:3528-21, Voltage:10VDC, T598B336M010AHE070 pinout, T598B336M010AHE070 datasheet PDF, T598B336M010AHE070 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B336M010AHE070 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.