T598B336M006AHE080
Mfr.Part #
T598B336M006AHE080
Description
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1411
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Tolerance :
20%
Length :
3.5 mm
IL (uA) :
20.8
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Width :
2.8 mm
Voltage :
6.3VDC
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance Value :
33uF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
ESR (Ohm) :
0.08
Voltage - Rated :
6.3 V
Capacitance :
33 uF
Height :
1.9 mm
ESR :
80 mOhms
Ultra Low
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B336M006AHE080 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Polymer, Voltage:6.3VDC, Package / Case:3528-21, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Surface Mount, T598B336M006AHE080 pinout, T598B336M006AHE080 datasheet PDF, T598B336M006AHE080 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B336M006AHE080 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.