T598B335M035AHE200
Mfr.Part #
T598B335M035AHE200
Description
CAP TANT POLY 3.3UF 35V 1411
Height :
1.9 mm
Length :
3.5 mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Width :
2.8 mm
ESR :
200 mOhms
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Ohm) :
0.2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
IR (mA) :
797
Voltage :
35VDC
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance Value :
3.3uF
Capacitance :
3.3 uF
Tolerance :
20%
IL (uA) :
11.6
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Voltage - Rated :
35 V
Size (mm) :
3.5 X 2.8 X 1.9
Tantalum Capacitors
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B335M035AHE200 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Package / Case:3528-21, Voltage:35VDC, Mounting Type:Surface Mount, Type:Polymer, T598B335M035AHE200 pinout, T598B335M035AHE200 datasheet PDF, T598B335M035AHE200 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B335M035AHE200 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.