T598B226M010AHS070
Mfr.Part #
T598B226M010AHS070
Description
CAP TANT POLY 22UF 10V 1411
ESR (Ohm) :
0.07
IL (uA) :
22
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance Value :
22uF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Height :
1.9 mm
Size (mm) :
3.5 X 4.3 X 2.8
Capacitance :
22 uF
Brand :
Width :
2.8 mm
ESR :
70 mOhms
Tolerance :
20%
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage :
10VDC
Voltage - Rated :
10 V
Length :
3.5 mm
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Molded
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B226M010AHS070 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Surface Mount, Type:Polymer, Voltage:10VDC, Package / Case:3528-21, T598B226M010AHS070 pinout, T598B226M010AHS070 datasheet PDF, T598B226M010AHS070 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B226M010AHS070 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.