T598B225M050AHS200
Mfr.Part #
T598B225M050AHS200
Description
CAP TANT POLY 2.2UF 50V 1411
Capacitance :
2.2 uF
ESR :
200 mOhms
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
IL (uA) :
11
Length :
3.5 mm
Base Product Number :
T598B
ESR (Ohm) :
0.2
Size (mm) :
3.5 X 2.8 X 1.9
Package :
Tape and Reel (TR)
Tantalum Organic Polymer Low ESR
Manufacturer Size Code :
125
Mounting Type :
Capacitance Value :
2.2uF
Ratings :
AEC-Q200
Brand :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Height :
1.9 mm
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Voltage :
50VDC
Number of Terminals :
2
Lead Spacing :
Tolerance :
20%
Package / Case :
Product Status :
Active
Width :
2.8 mm
IR (mA) :
797
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50 V
Capacitors
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Polar
Features :
Automotive
Product Weight (g) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B225M050AHS200 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Polymer, Mounting Type:Surface Mount, Voltage:50VDC, Package / Case:3528-21, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, T598B225M050AHS200 pinout, T598B225M050AHS200 datasheet PDF, T598B225M050AHS200 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B225M050AHS200 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.