T598B225M035AHE150
Mfr.Part #
T598B225M035AHE150
Description
CAP TANT POLY 2.2UF 35V 1411
Package / Case :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
IR (mA) :
920
IL (uA) :
7.7
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Lead Spacing :
Width :
2.8 mm
Capacitance :
2.2 uF
Voltage - Rated :
35 V
Tape and Reel
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
3.5
Base Product Number :
T598B
Ultra Low
Product Status :
Active
Manufacturer Size Code :
ESR (Ohm) :
0.15
Length :
3.5 mm
Height :
1.9 mm
Voltage :
35VDC
Size (mm) :
3.5 X 4.3 X 2.8
-55
Mounting Type :
AEC-Q200
Features :
Automotive
Package :
Tape and Reel (TR)
No
Ratings :
Tolerance :
20%
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Capacitance Value :
2.2uF
ESR :
150 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Case Style :
Molded
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B225M035AHE150 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:3528-21, Type:Polymer, Voltage:35VDC, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, T598B225M035AHE150 pinout, T598B225M035AHE150 datasheet PDF, T598B225M035AHE150 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B225M035AHE150 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.