T598B157M006AHE055
Mfr.Part #
T598B157M006AHE055
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
150 uF
ESR :
55 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Tolerance :
20%
Voltage :
6.3VDC
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance Value :
150uF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 100kHz
Height :
1.9 mm
Width :
2.8 mm
IL (uA) :
94.5
Length :
3.5 mm
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
6.3 V
Base Product Number :
T598B
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B157M006AHE055 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Surface Mount, Type:Polymer, Voltage:6.3VDC, Package / Case:3528-21, T598B157M006AHE055 pinout, T598B157M006AHE055 datasheet PDF, T598B157M006AHE055 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B157M006AHE055 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.