T598B157M006AHE045
Mfr.Part #
T598B157M006AHE045
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Brand :
Length :
3.5 mm
ESR :
45 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Packaging :
Reel
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
Series :
KO-CAP? T598
Width :
2.8 mm
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Voltage - Rated :
6.3 V
Height :
1.9 mm
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)