T598B157M004AHS045
Mfr.Part #
T598B157M004AHS045
Description
CAP TANT POLY 150UF 4V 1411
Height :
1.9 mm
IL (uA) :
60
Capacitance :
150 uF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Tolerance :
20%
ESR :
45 mOhms
Width :
2.8 mm
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
4 V
Capacitance Value :
150uF
Voltage :
4VDC
Length :
3.5 mm
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
3.5
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B157M004AHS045 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Type:Polymer, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Voltage:4VDC, Package / Case:3528-21, T598B157M004AHS045 pinout, T598B157M004AHS045 datasheet PDF, T598B157M004AHS045 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B157M004AHS045 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.