T598B157M004AHE045
Mfr.Part #
T598B157M004AHE045
Description
CAP TANT POLY 150UF 4V 1411
IL (uA) :
60
Length :
3.5 mm
Maximum Dissipation Factor (%) :
8
Height :
1.9 mm
Capacitance :
150 uF
ESR :
45 mOhms
Voltage :
4VDC
Capacitance Value :
150uF
Tolerance :
20%
Width :
2.8 mm
Package / Case :
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B157M004AHE045 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Polymer, Voltage:4VDC, Package / Case:3528-21, T598B157M004AHE045 pinout, T598B157M004AHE045 datasheet PDF, T598B157M004AHE045 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B157M004AHE045 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.