T598B155M050AHE200
Mfr.Part #
T598B155M050AHE200
Description
CAP TANT POLY 1.5UF 50V 1411
ESR :
200 mOhms
Height :
1.9 mm
ESR (Ohm) :
0.2
Voltage :
50VDC
Tolerance :
20%
Voltage - Rated :
50 V
Maximum Dissipation Factor (%) :
8
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Capacitance :
1.5 uF
Package :
Tape and Reel (TR)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Size (mm) :
3.5 X 4.3 X 4
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance Value :
1.5uF
Width :
2.8 mm
IL (uA) :
7.5
Length :
3.5 mm
IR (mA) :
797
Product Weight (g) :
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B155M050AHE200 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50VDC, Mounting Type:Surface Mount, Type:Polymer, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Package / Case:3528-21, T598B155M050AHE200 pinout, T598B155M050AHE200 datasheet PDF, T598B155M050AHE200 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B155M050AHE200 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.