T591V337M2R5ATE025
Mfr.Part #
T591V337M2R5ATE025
Description
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
Lead Pitch :
3.8mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage :
2.5V
Capacitance :
330µF
Height :
1.9mm
Case Code (Metric) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated DC :
2.5V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Leakage Current :
83μA
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Depth :
4.3mm
Dissipation Factor :
10 %
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
No SVHC
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T591V337M2R5ATE025 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:2917 (7343 Metric), Operating Temperature:-55°C~105°C, Voltage:2.5V, Type:Molded, Number of Terminations:2, T591V337M2R5ATE025 pinout, T591V337M2R5ATE025 datasheet PDF, T591V337M2R5ATE025 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T591V337M2R5ATE025 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.