T591D686M020ATE0407280
Mfr.Part #
T591D686M020ATE0407280
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 68UF 20V 2917
Voltage - Rated :
20V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
68µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Series :
KO-CAP® T591
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Manufacturer Size Code :
D
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C