T591D337M2R5ATE0187280
Mfr.Part #
T591D337M2R5ATE0187280
Description
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Factory Lead Time :
17 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18mOhm @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
2.5V
Packaging :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
330µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm