T551B506M025AH4251
Mfr.Part #
T551B506M025AH4251
Description
CAP TANT POLY 50UF 25V AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
170mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
50μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C