T551B107K010AH4251
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T551B107K010AH4251
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Axial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 100UF 10V AXIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
140mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Type :
Hermetically Sealed
Feature :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Axial, Can
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
B
Life (Hours) :
2000 hours
Mounting Type :
Through Hole
Series :
T551
Published :
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Capacitance :
100μF