T551B127M015AH4251
Mfr.Part #
T551B127M015AH4251
Description
CAP TANT POLY 120UF 15V AXIAL
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated :
15V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
120μF
Size / Dimension :
0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
110mOhm @ 100kHz