T551B127K040AH
Mfr.Part #
T551B127K040AH
Description
CAP TANT POLY 120UF 40V AXIAL
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
22 Weeks
Capacitance :
120μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm @ 100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
40V
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Published :
Size / Dimension :
0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm