T520X687M006ATE025
Mfr.Part #
T520X687M006ATE025
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 680UF 6.3V 2917
Voltage - Rated DC :
6.3V
Feature :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Length :
7.3mm
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Life (Hours) :
2000 hours
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
No SVHC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
17 Weeks
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Published :
Polarity :
POLARIZED
JESD-609 Code :
e3
Depth :
4.3mm
Type :
Molded
Series :
KO-CAP® T520
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
X
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Height :
4mm
Capacitance :
680μF