T520X687M004ASE015
Mfr.Part #
T520X687M004ASE015
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 680UF 4V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Voltage - Rated DC :
4V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height :
4.3mm
Number of Terminations :
2
Leakage Current :
0.272mA
Polarity :
POLARIZED
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
Feature :
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, EMBOSSED PLASTIC, 7/13 INCH
Published :
Manufacturer Size Code :
X
Ripple Current :
1000mA
Terminal Shape :
J BEND
HTS Code :
Life (Hours) :
2000 hours
Mount :
Surface Mount
Dielectric Material :
Tantalum
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
KO-CAP® T520
Type :
Molded
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tan Delta :
0.1
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Capacitance :
680μF