T520V477M006ATE035
Mfr.Part #
T520V477M006ATE035
Description
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Polarity :
POLARIZED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
2917 (7343 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
470µF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Published :
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Length :
7.3mm
Voltage - Rated DC :
6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm @ 100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Width :
4.3mm