T520V337M2R5ATE009
Mfr.Part #
T520V337M2R5ATE009
Description
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
Stock
940
In Stock :
940
Tantalum - Polymer Capacitors
Length :
7.3mm
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm @ 100kHz
Leakage Current :
83μA
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Polarity :
Polar
Height :
1.9mm
Voltage - Rated DC :
2.5V
Dielectric Material :
Tantalum
Case Code (Metric) :
7343
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PUNCHED PLASTIC, 7 INCH
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free
Voltage :
2.5V
Tolerance :
±20%
Dissipation Factor :
10 %
Feature :
GENERAL PURPOSE
REACH SVHC :
No SVHC
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Ripple Current :
2.1A
Case Code (Imperial) :
2917
Capacitance :
330µF
Published :
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T520V337M2R5ATE009 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Molded, Operating Temperature:-55°C~105°C, Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:2, Voltage:2.5V, Package / Case:2917 (7343 Metric), T520V337M2R5ATE009 pinout, T520V337M2R5ATE009 datasheet PDF, T520V337M2R5ATE009 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T520V337M2R5ATE009 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.