T520V337M004ASE012
Mfr.Part #
T520V337M004ASE012
Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Capacitance :
330µF
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Polarity :
POLARIZED
Height :
2mm
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
4V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Ripple Current :
1000mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C