T520V337M003ATE012
Mfr.Part #
T520V337M003ATE012
Description
CAP TANT POLY 330UF 3V 2917
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tan Delta :
0.1
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3V
Voltage - Rated DC :
3V
Capacitance :
330µF
Ripple Current :
1A
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PUNCHED PLASTIC, 7 INCH
Length :
7.3mm
Depth :
4.3mm
Height :
1.9mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Series :
KO-CAP® T520
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
Leakage Current :
99μA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Dissipation Factor :
10 %