T520V227M2R5ATE045
Mfr.Part #
T520V227M2R5ATE045
Description
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 2917
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
2.5V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Depth :
4.3mm
Number of Pins :
Leakage Current :
55μA
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
J BEND
Life (Hours) :
2000 hours
Height :
1.9mm
Capacitance :
220μF
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Length :
7.3mm
Dissipation Factor :
10 %
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PUNCHED PLASTIC, 7 INCH
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Ripple Current :
500mA
Resistance :
45mOhm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm