T520V227M2R5ATE007
Mfr.Part #
T520V227M2R5ATE007
Description
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 2917
Tolerance :
±20%
Resistance :
7mOhm
Depth :
4.3mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
0.1
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
7.3mm
yes
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Voltage - Rated DC :
2.5V
Dissipation Factor :
10 %
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
220μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Height :
1.9mm
Leakage Current :
0.055mA
Ripple Current :
1300mA