T520V227M010ATE0407280
Mfr.Part #
T520V227M010ATE0407280
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Manufacturer Size Code :
V
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Type :
Molded
Capacitance :
220μF
Series :
KO-CAP® T520
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
10V