T520V227M006ZTE025
Mfr.Part #
T520V227M006ZTE025
Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Published :
Voltage - Rated :
6.3V
Life (Hours) :
2000 hours
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
KO-CAP® T520
Case Code (Metric) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
V
Dielectric :
Tantalum
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
220μF
Operating Temperature :
-55°C~105°C