T520V227M006ATE015
Mfr.Part #
T520V227M006ATE015
Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Length :
7.3mm
Height :
1.9mm
V
REACH SVHC :
No SVHC
Life (Hours) :
2000 hours
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated DC :
6.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Polar
Terminal Shape :
J BEND
Ripple Current :
900mA
Capacitance :
220μF
Mount :
Surface Mount
Number of Pins :
Packaging :
Digi-Reel®
Leakage Current :
139μA
Dissipation Factor :
10 %
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Tolerance :
±20%