T520V227M004ATE012
Mfr.Part #
T520V227M004ATE012
Description
CAP TANT POLY 220UF 4V 2917
Stock
1
In Stock :
1
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Case Code (Imperial) :
2917
Length :
7.3mm
Tolerance :
±20%
Published :
2011
Life (Hours) :
2000 hours
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Terminal Shape :
J BEND
Leakage Current :
88μA
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Termination :
SMD/SMT
Dielectric Material :
Tantalum
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Ripple Current :
1A
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
220μF
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PUNCHED PLASTIC, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
4V
Height :
1.9mm
Dissipation Factor :
10 %
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C